Šventasis Raštas, arba Biblija, yra knyga, kurioje rasite visa, kas jaudina žmogų. Kančia, neapykanta, savivalė, nuolankumas, arogancija, erotika, alkis, šykštumas, valdžios troškimas, išdavystė – visa tai ir dar daugelis kitų dalykų atsiveria ją skaitant. Šventasis Raštas – žmogiškų patirčių knyga. Žmonės joje perteikė savo susitikimo su Dievu patirtį, užrašė ją savais žodžiais, drauge paliudydami Dievą ir jo Žodį.
Dievo žodis žmogaus žodyje
Biblijoje, arba Šventajame Rašte, randame gyvenimo žodį, kuris yra ne kas kitas, kaip paties Dievo žodis.
Katalikų Bažnyčia Bibliją supranta kaip Dievo žodį, prabylantį žmogaus žodyje. Tiksliau tariant, kaip Dievo apsireiškimą ne tiesiogiai Jėzaus Kristaus asmenyje ar kūrinijoje, o literatūroje, kurią Bažnyčia išsaugojo Biblijos pavidalu. Biblija liudija žmonių susitikimo su Dievu patirtį įvairiomis gyvenimo aplinkybėmis.
Katalikų Bažnyčioje Šventasis Raštas vertinamas ne pagal atskiras eilutes ar knygas, o kaip visuma (Senasis ir Naujasis Testamentas) su visomis jų dalimis. Šie raštai vadinami šventais, kadangi jie buvo rašomi veikiant Šventajai Dvasiai, taigi jų šaltinis yra Dievas.
Senasis ir Naujasis Testamentas
Biblijos turinį Katalikų Bažnyčia nustatė XV amžiuje, tačiau didžioji jos dalis buvo nusistovėjusi jau II–III a. po Kristaus.
Bibliją sudaro dvi formaliai lengvai atskiriamos dalys: Senasis ir Naujasis Testamentai. Tačiau abi dalys sudaro nedalomą visumą. Ir ne vien dėl jų pirminio autoriaus – Dievo, bet ir dėl to, kad abi dalys viena kitą atskleidžia bei paaiškina.
Skaityti Bibliją – tai suprasti Dievą, pasaulį ir save
Čia rasite visą Šventąjį Raštą internete: www.biblija.lt