Balandžio 25 d. (sekmadienį) – GYVYBĖS DIENA
„Kiekviena nauja gyvybė leidžia mums suvokti meilės, kuri niekada nepaliauja mus stebinusi, neužtarnaujamumą. Tai – mylėjimo iš anksto grožis: vaikai mylimi pirmiau, negu gaunami.“ (Amoris laetitia, 166)
Pasaulinė gyvybės diena – tai Gyvybės kultūros skleidimo diena. Ši diena nuo 1998 metų Lietuvoje švenčiama paskutinį balandžio sekmadienį. Šią dieną pasiūlė švęsti Kardinolų konsistorija dar 1991 metais, tačiau šventė išpopuliarėjo 1995 metais, ją aktyviau paraginus švęsti popiežiui Jonui Pauliui II. Pasaulinės Gyvybės dienos tikslas – paskatinti visuomenę susimąstyti apie žmogaus gyvybės slėpinį, skirti daugiau dėmesio žmogaus gyvybės prasmei ir vertei.
Pasaulinei gyvybės dienai paminėti Kristaus Karaliaus Katedroje eksponuojama Krizinio nėštumo centro fotografijų paroda „Kaip gerai, kad tu gimei“.
Kai neplanuotai pastoji, gali pasirodyti, kad griūva pasaulis… Apima jausmų sumaištis: baimė, panika, pyktis, gėda, kaltė… Atrodo, esi viena, vieniša, ir niekas negali Tavęs suprasti ar Tau padėti.
Parodos „Kaip gerai, kad tu gimei“ herojės irgi taip jautėsi. Dabar jos su Tavimi dalijasi savo patirtimi, kad paskleistų žinią: verta išdrįsti pasakyti „Taip!“ motinystei.
Nuotraukų autorė Giedrė Šataitė dukrytę Dalią pagimdė būdama šešiolikos metų. Pagalbos ranką jai ištiesė artimieji. Mokyklą Giedrė baigė kartu su savo bendraamžiais, vėliau įstojo ir baigė Taikomąją fotografiją Vilniaus dizaino kolegijoje. „Mūsų gyvenimas – tai vienas didelis sunkus darbas. Tačiau už darbą jis mus apdovanoja. Už kiekvieną patirtą sunkumą mums yra atlyginama. Žinau, sunku, ir tą pasakys bet kuri mergina ar moteris, kuri yra mama. Tačiau pamatysit, už kiekvieną bemiegę naktį, kantrybės išbandymą mums bus atlyginta šimteriopai.“
Krizinio nėštumo centras teikia visokeriopą pagalbą neplanuotai pastojus. Išklauso ir padeda moterims ieškoti sprendimų, teikia psichologinę, socialinę bei materialinę pagalbą, taip pat palaiko po gimdymo. Tai daro nemokamai visoje Lietuvoje. Kaip liudija parodos fotografijose užfiksuotos gyvenimo istorijos, visos problemos yra išsprendžiamos, o neplanuotas nėštumas gali tapti gražios ir prasmingos motinystės pradžia.
Panevėžio vyskupijos šeimos centre teikiame pagalbą išgyvenant krizinį nėštumą, persileidimą, nėštumo nutraukimą. Palydime nėštumo laikotarpiu, kviečiame į Kūdikio laukiančios šeimos mokyklėlę.
Panevėžio vyskupijos šeimos centro vadovė Jolanta Masiokienė