Panevėžio vyskupas lankėsi Skapiškio, Pandėlio ir Panemunio parapijose
Gegužės 24 d. Vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, lankydamas Skapiškio, Pandėlio ir Panemunio parapijas, iškilmingai įžengęs į bažnyčias, išklausė klebono (administratoriaus) Alberto Kasperavičiaus ataskaitas, drąsino tikinčiuosius ir ragino neišsigąsti mažėjančio bažnyčios lankytojų skaičiaus.
Ganytojas tikintiesiems pabrėžė, jog dar svarbiau, kad kiekvienas asmeniškai puoselėtų artimą ryšį su Kristumi ir priimtų sakramentus: ne tik Krikštą, Sutvirtinimą, Pirmąją Komuniją ar Atgailą, bet ir Ligonių patepimą. Taip pat jis priminė maldų už mirusiuosius, ypač šventųjų Mišių aukos, svarbą, pabrėždamas, kad aukojamos šv. Mišios yra didžiausia mūsų pagalba mirusiesiems.
Vienoje iš homilijų komentuodamas Evangeliją, vyskupas Linas OFM kalbėjo:
„ Šeštinių žinia yra sukrečianti. Apaštalų darbuose matome mokinius, vis dar žvelgiančius į dangų po Jėzaus įžengimo, kai du vyrai jų klausia: „Kodėl stovite, žiūrėdami į dangų?“ Šis klausimas skamba ne tik jiems, bet ir kiekvienam iš mūsų.
Su Kristumi dangus nebetampa vieta, į kurią bėgama nuo žemės rūpesčių. Dievas nėra prieglobstis, skirtas pasislėpti nuo gyvenimo sunkumų ar pasaulio žaizdų. Nebegalime užsidaryti vien tik dvasinėse praktikose, kol šalia mūsų kenčia artimas žmogus. Žengimas į dangų kviečia ne nusigręžti nuo gyvenimo, bet sugrįžti į Jį, tik kitu žvilgsniu – atsinaujinusiu žvilgsniu.
Pirmoji bendruomenė Jėzaus fizinį pasitraukimą suprato ne kaip netektį, bet kaip būtinybę. Jo žodžiai: „Jums geriau, kad aš išeinu“ atskleidžia brandos kelią: ateina metas, kai išorinis buvimas pasitraukia, kad gimtų vidinis artumas. Tikėjimas tuomet tampa nebe vien sekimu iš paskos, bet gyva Dvasia, kurią žmogus kviečiamas konkrečiai bei kūrybiškai įkūnyti savo asmeninių pasirinkimų ir konkrečių gyvenime. Kvieskime Šv. Dvasią į mūsų gyvenimą, kad atgaivinta širdimi galėtume skelbti Gerąją Naujieną”.
Baigdamas homiliją, vyskupas linkėjo vis tik neapsiriboti tik tuo, kas yra „čia ir dabar“, bet leisti širdžiai kilti aukštyn, dangaus link. Jis priminė, kad Jėzus pasilieka su mumis Švenčiausiajame Sakramente bei adoracijoje, ir kvietė mylėti Viešpatį visa širdimi.
Po kiekvienoje bažnyčioje aukotų šv. Mišių istorinė kanoninės vizitacijos diena buvo įamžinta bendra nuotrauka prie šventovės centrinių durų.
Atsisveikindamas ganytojas pakvietė visus parapijiečius aktyviai dalyvauti dekanato lygmeniu vyksiančioje Panevėžio vyskupijos šimtmečio šventėje Kupiškyje bei Rokiškyje.
Dieve, laimino Skapiškio, Pandėlio ir Panemunio parapijų žmones ir jų dvasinį vadovą kun. Albertą Kasperavičių!
s.J.M.









































































